Producenci
Promocje
Tymianek 50 g
Tymianek 50 g
4,90 zł 3,30 zł
szt.
Ocet z gruszki 250 ml
Ocet z gruszki 250 ml
29,90 zł 21,00 zł
szt.
Zioła prowansalskie 30 g
Zioła prowansalskie 30 g
4,90 zł 3,30 zł
szt.
Olej rzepakowy Keslera 500 ml
Olej rzepakowy Keslera 500 ml
32,90 zł 22,90 zł
szt.
Suszone owoce miechunki 100 g
Suszone owoce miechunki 100 g
15,90 zł 10,90 zł
szt.

Marka Przetwory z Borówki od lat związana jest z 7-hektarową plantacją Gospodarstwo Ogrodnicze Borówki Amerykańskiej, które zostało założone w 1989 roku we wsi Grzędy koło Tarczyna na Mazowszu. Właściciele firmy, Agnieszka Jarosińska i Tomasz Falczewski, najpierw zajmowali się tylko produkcją owoców, potem uprawą sadzonek, a od 2016 roku robią również przetwory.

Oto ich historia.

Plantacja

Dlaczego robimy akurat przetwory z borówki? Ponieważ do naszej rodziny należy jedna z najstarszych plantacji borówki amerykańskiej na Mazowszu, dokładniej do rodziców właścicieli Przetworów z Borówki Justyny i Krzysztofa Jarosińskich. Świeże borówki głównie eksportują – dzięki certyfikatom – a te, które są maksymalnie dojrzałe, przetwarzają bezpośrednio na plantacji.

Jak to się zaczęło

Wszystko zaczęło się od mamy, która od ponad 30 lat ręcznie robiła konfitury według własnego przepisu i rozdawała je wśród znajomych oraz rodziny. I zawsze było mało. Agnieszka i Tomasz stwierdzili więc, że skoro przetwory cieszą się takim zainteresowaniem, to może warto byłoby zrobić więcej i podzielić się tym produktem.

Produkcja na próbę

Tak się zaczęło. Kupili jedną paletę słoików, czyli 3600 sztuk, mieli dwa garnki i 2 pary rąk. Zero maszyn. Ręczna produkcja 100%. Gdy udało im się skończyć pierwszą paletę, byli z siebie bardzo dumni, ale też zmęczeni. Podczas narady z rodzicami stwierdzili, że zrobią jeszcze jedną paletę, bali się jednak, że nie uda im się sprzedać tak dużej liczby konfitur. Skończyło się tak, że 7200 słoików zakręcili ręcznie, a do kolejnego sezonu zabrakło im towaru.

Dziś konfitury wytwarzane przez panią Agnieszkę i pana Tomasza są nadal robione tradycyjnie, ręcznie – bez konserwantów i sztucznych dodatków takich jak guma guar, guma ksantanowa lub syrop glukozowo-fruktozowy. Soki zaś są tłoczone na zimno i składają się wyłącznie z soku z borówki amerykańskiej (a nie z koncentratu), nie zawierają też ani wody, ani cukru.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

KARMNIK

ul. Złota 75A m.7
00-819 Warszawa

KONTAKT

Email: karmnik@karmnik.org
Telefon: 507 095 793

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium